Výsledkový "servis-volejik"


Tak napokon prinášame siahodlhý výsledkový "servis-volejik" až dnes, ale predsa 😃 Poďme si teda zosumarizovať, čo sa na tenisových dvorcoch v skratke za 6 dní udialo 👀

📍 18. 5. :

📸Kayman klub. Liga 50+ sk. B (3.kolo):
Peter Jarab - František Oravský 6:4,6:0🎾✅
F. O. 🗣️: "Peter hral štandardne veľmi dobre a zaslúžene vyhral. Ja som sa trošičku zlepšil proti prvému zápasu s Jožkom Šupicom a uhral aj nejaké gemy 😄👍🙋‍♂️"

Kayman klub. 2.liga sk. A (5.kolo):
Marek Michálek - Andrej Staník 3:6,4:6🎾✅
A. S. 🗣️: "Utrpel som víťazstvo 6:3, 6:4. Môj súper mal lepšie a istejšie údery, ale hral na 100% riziko a nejak som to ubehal. Čo hrám ŽLTA, zatiaľ moje prvé víťazstvo, ale najlepší súper, akému som čelil"

📍 19. 5. :

📸Kayman klub. 1.liga (10.kolo):
Roman Akantis - Patrik Maurský 6:2,6:2🎾✅
P. M. 🗣️: "Ahoj Majko, dnes som bol bez nároku. Za hodinu vymaľované". "Roman má dobrý servis, veľa nekazil a pekne umiestňoval lopty. Na druhej strane, ja som vôbec nemal svoj deň, veľa som kazil a preto je aj taký jednoznačný výsledok. Ale zahral som si dobre, ďalšia dobrá skúsenosť 🙂"

📸Kayman klub. Extraliga (8.kolo):
Andrej Káčerik - Miroslav Kardoš 3:6,2:6🎾✅
M. K. 🗣️: "V pohode sme si zahrali. My chodíme aj zatrénovať spolu, takže sme to nejako neprežívali ani jeden z nás 😀 Dobre sme si zahrali. Aďo vie hrať, ale nemôže byť moc pod tlakom, vtedy kazí asi tak ako aj ja 😀😀"

Kayman klub. 2.liga sk. A (3. kolo):
Marek Michálek - Andrej Dikoš 7:5,5:7* 🎾 nedohraté
A. D. 🗣️:" Vytiahol som to z 5:7, 2:5, 0:40 🤣" "Prvý set som prehajdákal zo 4:2, 40:15 a 5:4 40:15. Sme sa fajn na tom pobavili obaja 😃" "Postavil som ho na koňa z 4:2 40:15 keď som missol volej a z toho bum 5:7 2:5 a potom zas on sa z koňa zrazil 😃 Ten tenis je tak škaredý a pekný zároveň. Miluješ ho i nenávidíš 🤣"

Kayman klub. 2.liga sk. B (2. kolo):
Roman Majtan - Oliver Maník 6:2,6:0 🎾✅
Roman je na Slovensku a tak ide na to 👊 R. M. 🗣️: "V zápase som prehrával 0:2, čo som všetko hodil do siete a do autu. Potom to už išlo"

Kayman klub. 1.liga (1.kolo):
Roman Simonides - Braňo Kubala 1:6,4:6 🎾✅
Po niekoľkých prípravných zápasoch, keď to Roman chcel dostať trochu viac do ruky, prišiel konečne "ostrý" zápas 1.kola s Braňom. Roman síce nebodoval, ale aspoň mal o niečo lepší pocit zo svojej hry, po rozohratosti.

📸Kayman klub. Štvorhra sk. A (1.kolo):
Dali Soukup/Peter Jarab - Sungho Ahn/Yeonhwa Lee 6:2,6:0 🎾🎾✅
Dali s Peťom úradovali na dvorci. Sungho s Yeonhwa sa síce snažili, ale nemali nárok na skúsených harcovníkov. S. A. 🗣️: "It was a valuable lesson and I really liked playing against Mr.Jarab. Thanks for asking haha 😅"

📸Žilinská Univerzita. Extraliga (2.kolo):
Juraj Bielik - Michal Franek 6:7,2:6 🎾✅
M. F. 🗣️: "Výborný zápas. V priateľskej atmosfére som zvládol vyhrať. Juraj hral dnes výborne. Viedol 5/3 v prvom sete, potom chyboval, to ho zlomilo. Držím palce ďalej.."

Kayman klub. 2.liga sk. B (7.kolo):
Dávid Figura - Radek Procházka 2:6,0:6🎾✅
Dávid nemal moc nárok na jedného z top favoritov na celkové víťazstvo 2.ligy, Radeka. Radek však chválil Dávida za údery najmä v prvom set a po zápase, keď si ešte trocha "ťukli".

📍 20.5.:

Rosinská cesta. Superliga (2.kolo):
Michal Macek - Jannik Lutišan 6:1,6:1🎾✅
M. M. 🗣️: "Dobre sme si zahrali. Janko ma taký fajný štýl, že do toho trošku trieska, čo mi vyhovuje.

Rosinská cesta. 2.liga sk. B (8.kolo):
Dávid Figura - Roman Majtan 2:6,2:6🎾✅
R. M. 🗣️ "Vyhral som. Potom sme však dali ešte jeden priateľský setík a ten som prehral 4:6. Ak by tak hral súper aj v zápase, tak neviem.."

Rosinská cesta. 2.liga sk. A (2.kolo):
Marek Mokryš - Pavol Židek 3:6,2:6🎾✅
Pali patrí medzi favoritov sútaže (aspoň podľa organizátora 😃). Už v minulej sezóne ukázal kvality, keď mu tesne ušiel postup do 1. ligy a titul ako v ligovej, tak aj v turnajovej časti sútaže. Novú sezónu začal zatiaľ výborne. Zdolal ďalšieho "nováčika" 2.ligy, ktorý bol zatiaľ bez prehry, a to v dvoch setoch. Marek však ostáva so 4 odohratými zápasmi stále na čele tabuľky 2.ligy, skupiny A.

📍 21.5.:

Kayman klub. Superliga (2.kolo):
Michal Gavlák - Sebi Staník 6:2,6:3🎾✅
S. S. 🗣️: "Zle som hral. Nemal som vôbec istotu. Na teba (organizátora) si ale verím 😁"

Kayman klub. Štvorhra sk. A (2.kolo):
Dušan Dobšovič/Tomáš Remenec - Dali Soukup/Peter Jarab 1:6,1:6🎾🎾✅
Tomáš sa vrátil z Macedónska a ide postupne dobiehať zápasy. Na úvod v ŽLTA 2023 si dal s Dušanom štvorhru, kde hladko podľahli skúsenej a výborne hrajúcej dvojici.

Kayman klub. Superliga (3.kolo):
Michal Horváth - Jannik Lutišan 2:6,1:6🎾✅
Jannik si Napravil chuť, keď pripísal nedeľné 2 body v ligovej časti superligy, po sobotnej prehre s iným Mišom v súťaži 😉

Kayman klub. 2.liga sk. B (1. kolo):
Roman Majtan - Peter Ondoš 3:6,4:6🎾✅
Roman si dal aj ďalší zápas a tentokrát pocítil aj chuť prehry, keď narazil na dobré hrajúceho a húževnatého súpera, Peťa Ondoša. R. M. 🗣️: "Keď to zosumarizujeme, tak zápas vyhral zaslúžene. Mal lepšie štatistiky. Chcel som ho dostať aspoň do tiebreaku, no nevyšlo to. Obaja sme držali podania. V druhom sete ma za stavu 4:4 breakol a potom čistá hra na 4:6 :D"

Žilinská Univerzita. Extraliga (11.kolo):
Michal Franek - Miro Kardoš 5:2* 🎾
Nedohraté 🌧️ Zápas žiaľ, prerušil výdatný dážď.

Kayman klub. 1.liga (1.kolo):
Miloš Masiarik - Paťo Maurský 7:5,4:6* 🎾 nedohraté pre tmu
Už v prvom kole sa stretli borci, ktorí postúpili z minulej sezóny do 1.ligy. Miloš z ligovej časti a Paťo z turnajovej. A zápas to bol veru riadne vyrovnaný. Veď 120 minút stačilo chlapom na odohratie dvoch setov a tak budú ešte dohrávať svoj zápas 👊🙂

📍 22.5.:

Kayman klub. Extraliga (6.kolo):
Roman Urban - Miro Kardoš 4:6,1:6🎾✅
Pondleky ráno nie sú zlé. Od 7:00 sa odohral zápas extraligy, v ktorom Miro Kardoš zaknihoval 2 body, po výhre v dvoch setoch 💪

Kayman klub. 2.liga sk. B (9.kolo):
Dávid Figura - Peter Ondoš 2:6,4:6🎾✅
Dávid Figura sa už rozohral a potrápil aj výborné hrajúceho Peťa Ondoša. Napokon však Dávid na set nesiahol a vyšiel zo zápasu bodovo naprázdno. Avšak z lepšej predvedenej hry môže byť spokojný.

Kayman klub. 2.liga sk. B (5.kolo):
Roman Majtan - Majo Jantošík 6:3,7:6🎾✅
R. M. 🗣️: "Veľmi vyrovnaný zápas. Ale bol som dobre rozohraný za tie 4 dni. Výsledok v dvoch setoch som uhral po veľkom boji. Išiel mi aj backhand. Tak som rád za dva bodíky"

Kayman klub. 3.liga (1.kolo):
Peter Koniar - Dušan Zemiak 4:6,2:6🎾✅
Peťo sa držal v zápase, proti Dušanovi, ktorý je považovaný za jedného z top favoritov na postup z 3.ligy.

Kayman klub. 50+ sk. A (1.kolo):
Milan Prišč - Paťo Duda 3:6,3:6🎾✅
Prvý singlový zápas pre oboch v novej sezóne ŽLTA. Lepšie si viedol Paťo, ktorý zdolal Miňa Prišča. Ten minulú sezónu v singli nedokončil. Sme radi, že je fit a späť v hre 💪

📸Kayman klub. 3.liga (6.kolo):
Daniel Púček - Andrej Čačala 6:4,7:5🎾✅
Vyrovnaný súboj s lepšími koncovkami setov na Danovej rakete. Zaujímavosťou je, že Daniel hral tenis vraj len niečo ako 15x v živote 😃 Na kurte to tak však nevyzeralo, keďže si viedol vcelku dobre. Andrej doplatil aj na zbytočné chyby. Ďalšia skúsenosť, každá je dobrá☝️

📸Žilinská Univerzita. Štvorhra sk. A ( 6.kolo):
Jozef Zigo/Miroslav Michalovič - Miroslav Kurej/Jozef Dúbravka 6:1,6:1🎾🎾✅
M. K. 🗣️: Jasné, ja to hrám rok a pol. Vôbec sme radi, že sme niečo uhrali. Až moc sme chceli, ale hrali sme so strachom a boli sme v kŕči. Potom sme si ešte zahrali a už to bolo úplne iné. Hlavne naši súperi, Jozef s Mirom, dnes fantázia. Hrali vynikajúco"

Kayman klub. 50+ sk. B (3.kolo):
Miro Kalinka - Jožo Gíret 7:5,6:3🎾✅
J. G. 🗣️: "Miro vybehá všetko, ale výborne som si zahral" Rosinská cesta. 2.liga sk. A (3. kolo):
Marek Michálek - Andrej Dikoš 7:5,5:7,4:6🎾✅
☝️Dohrávka. Na programe bola dohrávka spomínaného vyrovnaného zápasu plného zvratov. A v tomto, vyrovnanom duchu, pokračoval aj 3. set, v ktorom sa Andrejovi podarilo vydolovať víťazstvo 💛

📍 23.5.:

Kayman klub. Extraliga (2.kolo):
Maroš Muráň - Andrej Káčerik 6:3,6:0🎾✅
Maroš odohral svoj prvý zápas sezóny v ŽLTA a hneď si skúsene poradil s agilným Aďom Káčerikom. Najmä v druhom sete Maroš dominoval na dvorci 👍

Rosinská cesta. 2.liga sk. B ( 8.kolo):
Stanley Janík - Peter Somorovský 3:6,6:3,6:4🎾✅
Zápas ako remeň. Prvý set bol dominantný na kurte Peťo. Aj jeho súper Stanley sa po prvom sete obával, či vôbec dokáže zo zápasom niečo urobiť. Napokon sa to podarilo, aj vďaka pomoci oponenta, ktorý upustil zo svojej hry. Aj taký je tenis. Hlava dáva signály do rúk.. Poznáme to azda všetci. Samozrejme, Stanley je kvalitný hráč, o tom žiadne pochybnosti, no Peťo urobil oproti minulej sezóne výrazný progres 💪🎾

Kayman klub. Superliga (1. kolo):
Peter Uherčik - Michal Gavlák 6:1,4:6,6:2🎾✅
P. U. 🗣️: "Výkon hrozný, aspoň teda môj. Mišo hral dobre. Vidno, že dlhšie nehral a bol pri chuti. Ja si musím dať asi pauzu, už som pretenisovaný.."

Na niektorých zápasoch sme sa stihli zastaviť a urobiť aj predzápasové foto. Mnoho ďalších zápasov sme však nezastihli, ale prišli nám fotky od vás. Týmto vám za ne ďakujeme, parádička 👍