O nás

Vitajte na webovej stránke Žilinskej ligy tenisových amatérov (ŽLTA). Stránka slúži najmä pre aktívnych hráčov v lige na jednoduchší prehľad výsledkov, tabuliek, prihlásenie sa do nasledujúcej sezóny, zaujímavostí, noviniek, atď.

Myšlienka tenisovej ligy sa zrodila v roku 2019, keď sme v auguste zorganizovali amatérsky tenisový turnaj v Žiline, na antukových dvorcoch v Kayman klube s názvom Žilina Open. Záujem bol nielen zo Žiliny, ale prišli aj hráči z okolia Terchovej, Kysuckého Nového Mesta, Čadce a víťazom sa stal dokonca hráč z Košíc, ktorý samozrejme meral najdlhšiu vzdialenosť.

Vtedy u jedného z organizátorov turnaja, Mariána Žuchu, vznikla myšlienka na ligu. Keď videl pekný záujem na Žilina Open a tenisových nadšencov, povedal si, že to má zmysel. Amatérska tenisová liga (čo vieme) sa hráva pravidelne napr. na Orave, ktorú niektorí hráči zo Žiliny a okolia hrávajú už niekoľko rokov. Tak prečo v meste, akým je Žilina nič také nie je?

A tak sme pripravili a odštartovali v celku vydarenú prvú sezónu ŽLTA v roku 2020 (napriek Covidu-19, ktorý nám posunul štart a komplikoval aj záver. Aj keď to bolo náročné, liga sa našťastie stihla odohrať celá.), kedy od júna do konca októbra sa odohralo takmer 200 zápasov v dvoch kategorických ligách vo dvojhre, v ktorých štartovalo 38 hráčov. Akýmsi naším domovským stánkom, kde sa odohralo gro zápasov bol Kayman klub v areáli FNsP. Celkovým víťazom 1.ligy sa stal Štefan Vnuk z Kysuckého Nového Mesta a víťazom 2.ligy Peťo Jarab zo Žiliny.

V amatérskej tenisovej lige v Žiline môžete spoznať nových ľudí a “parťákov” na tenis. Vznikajú v nej nové priateľstvá, spájame komunitu ľudí, ktorí si vedia vzájomne pomôcť aj v iných oblastiach. S nami si spestríte letnú tenisovú sezónu na antukových dvorcoch, zdravo zasúťažite, spoznáte ďalšie herné štýly, aj sa zlepšíte. So ŽLTA si môžete spríjemniť tenisové leto. Preto veríme, že sa s nami v duchu “fair play” od jari do jesene príjemne zabavíte.

Čo nám priniesla druhá sezóna 2021?.. Nárast účastníkov takmer dva a pol násobne oproti prvej sezóne. Tešiť ste sa mohli preto z avizovaných pridaných kategórii. Z pôvodných dvoch líg sme spravili osem a zapojili aj štvorhry, ktoré majú úspech. Ďalej to boli aj spomínané novinky a vylepšenia. Konkrétne vznikla táto naša web stránka, na ktorej ste mali prehľadnejšie Vaše výsledky a tabuľky všetkých líg. Navyše jednou z noviniek bolo aj vylosovanie zápasov pre ešte jednoduchšie dohodnutie zápasu s konkrétnym hráčom v konkrétnom časovom intervale, čo Ste si mohli jednoduchým kliknutím nájsť taktiež na webe zlta.sk. Sezóna 2021 priniesla vyše 400 pekných zápasov, momentov, priatelstiev, spoluprác a mnoho ďalšieho. Darí sa nám tak naďalej postupne prepájať amatérsku tenisovú komunitu v Žilinskom kraji :)

Tešíte sa na tretiu sezónu ŽLTA 2022, na nových hráčov, ďalšie vylepšenia a novinky? Nezáväzne sa môžete registrovať už teraz kliknutím vpravo hore na “Registrácia do sezóny 2022”.

Lights