O nás

Vitajte na webovej stránke Žilinskej ligy tenisových amatérov (ďalej len ŽLTA). Nájdete tu všetky podstatné informácie o ŽLTA, všetky súťaže, výsledky, tabuľky, štatistiky, galériu, merch, zaujímavosti, novinky, prihlásenie sa do nasledujúcej sezóny atď. Stránka slúži najmä aktívnym hráčom pre ich jednoduchší prehľad.

Myšlienka tenisovej ligy sa zrodila v roku 2019 po organizovaní amatérskeho tenisového turnaja “Žilina Open” na antukových dvorcoch v Kayman klube v Žiline. Hráčsky záujem bol najmä zo Žiliny, ale prišli aj hráči z okolia Terchovej, Kysuckého Nového Mesta, Čadce a víťazom sa stal dokonca hráč z Košíc, ktorý samozrejme meral najdlhšiu vzdialenosť. Vtedy u jedného z organizátorov turnaja, Mariána Žuchu, vznikla myšlienka na založenie ligy. Pekná účasť na Žilina Open mu priniesla spoznať ďalších tenisových nadšencov a vtedy si povedal, že to má zmysel. Amatérska tenisová liga sa roky hráva napr. na Orave, ktorú niektorí hráči zo Žiliny, Terchovej a okolia hrávajú už niekoľko rokov. Naskytla sa otázka prečo v meste, akým je Žilina nič také nie je?

Pripravili sme tak v celku vydarenú prvú sezónu ŽLTA v roku 2020. Aj napriek Covidu-19, ktorý nám posunul štart a komplikoval aj záver, sa nám podarilo uskutočniť sezónu. Bolo to náročné, ale liga sa našťastie stihla dohrať celá. Kvôli opatreniam sa teda začalo až v druhom júnovom týždni a končili sme na konci októbra. V dvoch súťažiach vo dvojhre štartovalo dohromady 38 hráčov. V 1. lige figurovalo 20 hráčov rozdelených po 10 do dvoch skupín. V 2. lige štartovalo 18 hráčov rozdelených po 9 tiež do dvoch skupín. Hrala sa najprv ligová časť (systémom “každý s každým”) a následne turnajová časť (“pavúk”). Odohralo sa dokopy takmer 200 zápasov.

Celkovým víťazom 1.ligy sa stal Štefan Vnuk z Kysuckého Nového Mesta a víťazom 2.ligy Peter Jarab zo Žiliny. Akýmsi našim domovským stánkom, kde sa odohralo gro zápasov bol Kayman klub v areáli FNsP v Žiline.

Čo nám priniesla druhá sezóna 2021?...

ŽLTA 2021 nám priniesla nárast účastníkov takmer dva a pol násobne oproti prvej sezóne. Naši hráči a hráčky sa tak mohli tešiť z avizovaných pridaných kategórii. Z pôvodných dvoch líg sme vytvorili osem súťažných líg a zapojili sme aj štvorhry, ktoré majú úspech. Ďalej sme priniesli aj novinky a vylepšenia. Vznikla táto webová stránka, na ktorej ste mali prehľadnejšie výsledky a tabuľky všetkých súťaží. Jednou z noviniek bolo aj vylosovanie zápasov pre ešte jednoduchšie dohodnutie zápasu s konkrétnym hráčom v konkrétnom časovom intervale, čo ste si mohli jednoduchým kliknutím nájsť taktiež na našom webe. Sezóna 2021 bola úspešná a priniesla vyše 400 pekných zápasov, momentov, priatelstiev, spoluprác a mnoho ďalšieho. Darí sa nám tak naďalej postupne prepájať amatérsku tenisovú komunitu v celom Žilinskom kraji.

Máme za sebou aj tretiu sezónu ŽLTA 2022…

V poradí tretia sezóna, ŽLTA 2022, bola dovedna tou najúspešnejšou nielen z pohľadu štatistík. Konečne plnohodnotná sezóna bez obmedzení a začatím už s príchodom jari. Od polovice apríla do konca októbra bolo pripravených opäť osem súťažných líg, šesť vo dvojhre a dve vo štvorhre, ktoré nám priniesli v súčte z ligových a turnajových častí vyše 450 zápasov pri 104 štartujúcich účastníkoch. Zapojilo sa viacero hráčov z Kysuckého Nového Mesta, Skalitého, Čadce, Hričova, Bytče, Považskej Bystrice, Rajca, Domaniže, Oravy a podobne. Vydaril sa aj “finálový deň”, ktorý sa uskutočnil 15. októbra. Spoločne sme sa stretli pri výbornom raute. Slávnostne sme vyhodnotili a odovzdali ocenenia víťazom, porazeným, “fair play” hráčom, špeciálne ocenenia a spoločne sa zabavili a ukončili vydarenú tretiu ŽLTA sezónu.

Máš záujem hrať v ŽLTA 2023? Chceš spoznať nových ľudí/hráčov? Si súťaživý? Chceš si spestriť antukovú sezónu súťažou s hráčmi na podobnej úrovni? Chceš vyhrávať krásne ocenenia? Alebo sa chceš len baviť tenisom? Ak si odpovedal aspoň na jednu otázku “áno”, tak sa môžeš nezáväzne registrovať do ŽLTA 2023 vyplnením jednoduchého formulára už teraz kliknutím na link: Nezáväzná registrácia

V žilinskej lige tenisových amatérov máte príležitosť spoznať nových ľudí a “parťákov” na tenis. Spájame výbornú komunitu ľudí, ktorí si vedia vzájomne pomôcť aj v iných oblastiach. S nami si môžete spestriť letnú tenisovú sezónu na antukových dvorcoch, zdravo zasúťažiť, spoznať jedinečné herné štýly a mnoho ďalšieho. Preto veríme, že sa s nami v duchu “fair play” príjemne zabavíte.

Lights