O nás

Vítame Vás na webovej stránke Žilinskej Ligy Tenisových Amatérov. Stránka slúži najmä pre aktívnych hráčov v lige na jednoduchší prehľad výsledkov, tabuliek, prihlásenie sa do nasledujúcej sezóny atď.

Myšlienka tenisovej ligy sa zrodila niekedy v roku 2019, keď sme zorganizovali v auguste amatérsky tenisový turnaj na antukových dvorcoch v Kayman klube s názvom Žilina Open. Záujem bol priamo zo Žiliny, avšak prišli hráči aj z okolia Terchovej, Kysuckého Nového Mesta, Čadce a víťazom sa stal dokonca hráč z Košíc, ktorý samozrejme meral najdlhšiu vzdialenosť.

Vtedy u jedného z organizátorov turnaja, Mariána Žuchu, vznikla myšlienka na ligu. Keď videl pekný záujem na Žilina Open a tenisových nadšencov, povedal si, že to má zmysel. Amatérska tenisová liga (čo vieme) sa hráva pravidelne napr. na Orave, ktorú niektorí hráči zo Žiliny a okolia chodievajú hrávať už niekoľko rokov. Tak prečo v meste, akým je Žilina nič také nie je?

A tak sme pripravili a odštartovali v celku vydarenú prvú sezónu ŽLTA v roku 2020 (aj napriek Covidu-19, ktorý nám posunul štart a komplikoval aj záver. Aj keď to bolo náročné, liga sa našťastie stihla odohrať celá.), kedy od júna do konca októbra sa odohralo takmer 200 zápasov v dvoch kategorických ligách, v ktorých štartovalo 38 hráčov. Akýmsi naším domovským stánkom je Kayman klub v areáli FNsP. Víťazom 1.ligy sa stal Štefan Vnuk z Kysuckého Nového Mesta a víťazom 2.ligy Peťo Jarab zo Žiliny.

V amatérskej tenisovej lige v Žiline môžete spoznať nových ľudí a “parťákov” na tenis. Tvoríme priateľstvá a výbornú komunitu ľudí, ktorí si vedia pomôcť aj v iných oblastiach. V lige ide o spestrenie si letnej tenisovej sezóny na antukových dvorcoch (primárne), spoznanie nových herných štýlov, zdravom súťažení aj o zlepšovaní sa. S nami si môžete spríjemniť tenisové leto. Preto veríme, že sa so ŽLTA v duchu “fair play” príjemne zabavíte.

Čo nám prinesie sezóna 2021?.. môžete sa tešiť na ďalšie kategórie, novinky a vylepšenia:)